Haber

Papa Francis taburcu oldu: ‘Hala yaşıyorum’

Çarşamba günü nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve bronşit tedavisi gören Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis taburcu oldu. “Hala hayattayım” diyerek hastaneden ayrılan Papa’nın bronşit tedavisine hızlı yanıt verdiği belirtildi. 86 yaşındaki Papa Francis, hastanenin önünde kendisini bekleyenleri selamladı. Baston kullandığına dikkat çeken Papa, Vatikan’a giden gerçek yola çıktı.

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Papa Francis’in Paskalya kutlamalarının başlangıcı sayılan Palm Sunday Ayini’ne katılacağını doğruladı. Pazar günü Aziz Petrus Meydanı’nda ayin yapılacak.

‘PERSONELLE PİZZA YİYECEK’

Dün bir açıklama yapan Bruni, Papa’nın klinik bulgularının düzeldiğini ve akşam yemeğinde hastanede kendisine yardımcı olan doktorlar, hemşireler, asistanlar ve jandarma personeli ile birlikte pizza yediğini belirtmişti. Bruni, “Bu sabah kahvaltıdan sonra biraz gazete okudu ve işine geri döndü. Hazretlerinin bu sabahki son testlerin sonuçlarından sonra yarın Santa Marta’daki evine dönmesi bekleniyor” dedi. (DIŞ HABERLER)

kozlukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu