Haber

İstanbul’da 26 Endonezyalı kadını zorla gözaltına alan 2 zanlı tutuklandı

İstanbul’da Endonezyalı 26 kadını zorla evlerinde tuttukları tespit edilen yabancı uyruklu 3 zanlıdan 2’si tutuklandı, 1’i hakkında sınır dışı işlemi başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, Bahçelievler’de bir konutta kalan çok sayıda yabancı uyruklu kadının yardım talebinde bulunduğunu belirledi.

Ev ve iş yeri olarak kullanılan konutta zorla tutuldukları tespit edilen Endonezyalı 23 kadını kurtaran gruplar, aynı adreste İran asıllı YK ile Irak asıllı TM ve RNS’yi yakaladı.

Çalışmaların devamında zanlılardan biri olan TM’nin evinde yapılan aramada Endonezyalı 3 kadın daha kurtarıldı.

Polis, ayda 300 dolara Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bir şirketle çalışmayı kabul eden kadınların, buraya gitmek için geldikleri İstanbul Havalimanı’ndan zanlılar tarafından götürüldüğünü belirledi.

Kadınların söz konusu meskenlerde 2 ay boyunca alıkonulduğu, dışarı çıkmalarına ve başkalarıyla görüşmelerine izin verilmediği, cep telefonlarının ve pasaportlarının kilitli bir kasada muhafaza edildiği anlaşıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan YK ve TM, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Operasyonlarının ardından serbest bırakılan Irak uyruklu olduğundan şüphelenilen RNS hakkında sınır dışı işlemler başlatıldı.

besikduzuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu