Haber

Fındıkpınarı Futbol Turnuvası Mersin’de Mahalleler Arası Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ‘Geleneksel Mahalle Fındıkpınarı 30 Ağustos Zafer Kupası Futbol Turnuvası’ heyecanı başladı.

gençlik ve Spor Kamu Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen turnuva bu yıl şehit polis memuru ‘Sedat Gezer Mevsim’ adıyla oynanıyor. Mersin genelinde 37 mahallenin katılacağı, kıyasıya mücadelenin verileceği turnuvada toplam 122 müsabaka yapılacak.

“Amacımız mahalleleri ve insanları meşgul etmek ve entegre etmek”

Fındıkpınarı Futbol Turnuvası’nın klasikleşmiş etkinliklerden biri olduğunu belirten Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bünyamin Gökayaz, “Turnuvamız eskiden köyken mahalle olan takımların katılımıyla gerçekleşiyor. 6’ncısı düzenlenen organizasyonumuza 37 takım katılıyor.”

Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri tüm gün oynanan maçlara vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiğini belirten Gökayaz, “Çok keyifli bir görsel şölen oluyor. Turnuvamızı bu sene geçtiğimiz eylül ayında şehit olan polis memuru Sedat Gezer anısına yapıyoruz. Turnuvamız bu sene Fındıkpınarı Futbol Turnuvası Şehit Polis Memuru Sedat Gezer Dönemi olarak oynanıyor. Biz böyle bir karar aldık. Biz böyle bir karar aldık. mahalleden ve merkezden oynandı. sporKentin örgütlenmesinin yanı sıra mahalleler ve insanlar arasındaki etkileşim, iletişim ve bütünleşmedir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu